Верховна Рада України прийняла Закон щодо захисту прав споживачів

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
10 червня 2023, 21:26

Верховна Рада України 10 червня 2023 року прийняла евроінтеграційний Закон України про захист прав споживачів (реєстр. №6134), головним з опрацювання якого був Комітет з питань економічного розвитку. Зазначений законодавчий акт спрямований на наближення національного законодавства про захист прав споживачів до законодавства Європейського Союзу та гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та практиками ЄС.

Прийнятий Закон України дозволить:

імплементувати у вітчизняне законодавче поле директиви та регламенти ЄС у сфері захисту споживачів;

поширити дію Закону на сферу харчової продукції в частині економічних прав споживача;

визначити права та обов’язки споживачів в електронній торгівлі;

передбачити запровадження Єдиного державного веб-порталу для споживачів у сфері електронної комерції;

визначити перелік інформації про продукцію та суб’єкта господарювання, яку він повинен надавати при здійсненні електронної торгівлі та відповідальність за відсутність такої інформації, крім того, відповідальність суб’єкта господарювання, що надає послуги торговельного електронного майданчику (маркетплейса) для розміщення товарів для продажу інших суб’єктів господарювання.

Також Держпродспоживслужбі надано право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до веб-сайтів (частини веб-сайту, програмного забезпечення) суб’єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство про захист прав споживачів тощо.