Голова Верховної Ради України зустрівся з Послом Сполученого Королівства

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
06 червня 2023, 18:46

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Меліндою Сіммонс. 

Насамперед Спікер Парламенту України закцентував увагу на черговому жахливому злочині росії — підриві дамби Каховської ГЕС. Він наголосив, що росія має відповісти за всі скоєні злочини, відповідно до міжнародного права.

 

Сторони також обговорили питання євроатлантичного майбутнього України. «Нам необхідні визначені часові умови та шлях вступу до Північноатлантичного договору», — зауважив Руслан Стефанчук, акцентувавши, що вже зараз Україна сповідує цінності й принципи НАТО та виконує основне завдання армії НАТО, захищаючи східні країни Альянсу від вторгнення російської федерації. 

«Ми хочемо мати дорожню карту, якою будемо рухатися як до Європейського Союзу, так і до НАТО, пройшовши цей шлях із честю», — зазначив Спікер Парламенту України.

 

Окрім того, Руслан Стефанчук закликав Велику Британію прийняти документ про підтримку євроатлантичного шляху України. Такі рішення вже ухвалили Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія та Парламентська Асамблея НАТО. 

Також він подякував за визнання Палатою громад Сполученого Королівства Голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу. Це надважливе рішення для встановлення історичної справедливості.

Насамкінець Голова Верховної Ради висловив вдячність Сполученому Королівству за надану військову, гуманітарну та політичну допомогу.