Леся Забуранна: Усі люди, які подадуть документи на субсидію, будуть забезпечені повною мірою

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
05 червня 2023, 17:51

Зростання тарифів на електроенергію в Україні обумовлене крайньою необхідністю, оскільки внаслідок російських ракетних ударів знищено близько 45-50% інфраструктури, що забезпечувала електропостачання. На відновлення цього господарства потрібно майже 6 млрд доларів.

Як розповіла народна депутатка, членкиня парламентського Комітету із питань бюджету Леся Забуранна, цього року в бюджеті передбачено 37 млрд грн на субсидії, щоб захистити вразливі групи громадян.

«Зараз в Україні субсидії отримують близько 2,2 млн громадян, ще 1,3 млн осіб користуються пільгами. Вочевидь, зі зростанням тарифів на електроенергію кількість людей, які будуть мати право відповідно до законодавства претендувати на субсидію, збільшиться. Водночас програма компенсації різниці між комерційним тарифом і тарифом для звичайних громадян була, ці кошти є в бюджеті. Я переконана, що всі люди, які подадуть документи на субсидію, будуть забезпечені повною мірою», - зазначила парламентарій.

Вона нагадала, що дефіцит бюджету України цього року рекордний, і зараз він складає 42 млрд доларів.

«Сьогодні основні донори й партнери, які покривають дефіцит нашого держбюджету, - це Євросоюз, який виділив майже 18 млрд доларів, США - понад 10 млрд доларів, постійно ведуться перемовини щодо збільшення допомоги від МВФ, із яким наявні домовленості щодо кількарічної програми взаємодії. І Кабмін, і Президент, і Міністерство фінансів постійно ведуть роботу над довготривалими домовленостями з ЄС і США, чітко розуміючи, що у будь-якому випадку у 2024 році наша країна також потребуватиме фінансової підтримки», - сказала народна депутатка.

Вона додала, що компенсації за зруйноване через війну житло, виплати для ВПО, субсидії, пенсійне забезпечення - усе це потребуватиме коштів.

«Відповідно, країна має робити програми щодо відновлення бізнесу, дбати про нові галузі економіки, які треба буде розбудовувати у післявоєнний час. Проте люди мають залишатися у пріоритеті», - підсумувала Леся Забуранна.