Роман Грищук: Довгостроковий мир у Європі може бути лише після перемоги України та після нашого вступу в НАТО

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
05 червня 2023, 14:34

 

Україна очікує від саміту НАТО у Вільнюсі чітких формулювань, сигналів і гарантій нашого вступу до Альянсу. Генсек НАТО запросив до участі в заході Президента України Володимира Зеленського, і він має поїхати, розуміючи, які будуть ухвалені рішення. Головне з них - Україна буде членом НАТО після нашої перемоги, а до цього моменту потрібні гарантії безпеки.

Про це розповів народний депутат від «Слуги Народу» Роман Грищук.

«Відповідно домовленості і щодо вступу, і щодо гарантій безпеки під час воєнних дій мають бути закріплені в комюніке після саміту у Вільнюсі. За словами канцлера Німеччини Олафа Шольца, гарантії безпеки для України не можуть бути такими ж, як для інших учасників Альянсу. Безперечно, ми не можемо користуватися статтею 5 договору Північноатлантичного Союзу. Але це можуть бути такі двосторонні гарантії з країнами НАТО, які нагадуватимуть ту саму п’яту статтю», - зазначив політик.

Він додав, що перемога України у війні проти Росії стане основою довгострокового миру в Європі.

«Україні потрібне НАТО так само, як НАТО потрібна Україна. Надважливим є те, що довгостроковий мир у Європі може бути лише після перемоги України та після членства України в НАТО. Саме це ми доносимо до членів Альянсу. І хоча НАТО та Європейський Союз - це різні організації, наш шлях і туди, і туди паралельний», - наголосив парламентарій.

За його словами, ті рішення, які ухвалюються всередині країни, так само впливатимуть на членство України і в ЄС, і в НАТО. Це не просто воєнна інтеграція, а всеполітична інтеграція.