Якщо завод працює, значить надія на завтрашній день є - Дмитро Кисилевський

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
05 червня 2023, 13:05

 

Про важливу перемогу української економічної дипломатії повідомляє заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

"США продовжили ще на рік безмитний режим для української сталі. В умовах руйнування частини потужностей, заблокованих портів, проблем з постачанням сировини та інших несприятливих обставин для українського гірничо-металургійного комплексу, ця новина є невеликим промінчиком світла.

Підтримка українського промислового експорту в умовах війни не менш важлива, ніж поставки хаймарсів. І не лише в контексті створення робочих місць зі стабільними білими зарплатами та сплати податків до державного бюджету, з якого фінансуються ЗСУ. Треба враховувати ще один нюанс, про який мало хто замислюється. У світосприйнятті мільйонів українців той факт, що великі підприємства не зупинились - одна з небагатьох ознак, що в житті лишились острівці нормальності. Якщо завод працює, значить надія на завтрашній день є.

Продовження режиму скасування мит є хорошим результатом роботи українських перемовників - Першого віце-прем'єр-міністра-Міністра економіки України Юлії Свириденко, заступника Міністра економіки України-Торгового представника України Тараса Качки, а також спеціалістів інших міністерств і дипломатів.

Велика подяка нашим американськім партнерам. Наступним амбіційним завданням для української торгової дипломатії має стати встановлення безмитного режиму для сталі та інших промислових товарів не на рік, а без часових обмежень, як це було до 2018 року.

Варто нагадати, що три тижні тому, 9 травня, Євросоюз також продовжив для України безмитний режим торгівлі - теж ще на рік. Водночас ЄС скасував й антидемпінгові мита проти українських виробників. У США вони ще продовжують діяти. Тож є над чим працювати.

Вітаємо з цими економічними перемогами, але ставимо перед собою більш амбітні цілі - промислове відновлення України з фокусом на розвиток експортно-орієнтованої переробної промисловості. Дипломатичні і економічні битви не менш важливі, ніж в ЗСУ на фронті. Бо мають однакову мету - сильна незалежна самодостатня Україна."