Комітетом з питань транспорту та інфраструктури опрацьовуються законодавчі зміни щодо авіації МВС України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
05 червня 2023, 11:43

Кабінетом Міністрів України внесено до Верховної Ради України проект Закону «Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо діяльності авіації Міністерства внутрішніх справ України» (реєстр. №9258 від 01.05.2023 р.).

Проект підготовлено з метою уточнення деяких статей Повітряного кодексу України та включення Міністерства внутрішніх справ України до переліку державних органів, виконання завдань яких класифікує авіацію як державну.

Сьогодні Міністерство внутрішніх справ України має у своїй системі повітряні судна, а також установи, організації та навчальні заклади, які їх експлуатують з метою виконання завдань із забезпечення національної безпеки і оборони держави, захисту населення, забезпечення діяльності Національної поліції, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії України.

Суб’єкти та об’єкти авіаційної діяльності системи МВС наразі не належать до категорії цивільної авіації та мають бути включені до складу державної авіації.

Наразі Комітетом з питань транспорту та інфраструктури опрацьовуються вказані законодавчі зміни та направлено звернення до заінтересованих міністерств та інших органів державної влади з метою надання ними своїх висновків і пропозицій до законопроекту.