Голова Верховної Ради України зустрівся зі Спікеркою Парламенту Республіки Словенія

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 червня 2023, 18:39

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у межах роботи на Саміті голів парламентів країн НАТО зустрівся із Головою Парламенту Республіки Словенія Уршкою Клакочар-Зупанчич. 

Насамперед Спікер Парламенту України висловив вдячність за нещодавнє визнання Парламентом Словенії Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. «Такі рішення демонструють те, що парламенти чітко усвідомлюють, що між тим, що росія робить сьогодні, і тим, що вона робила 90 років тому, є дуже тісний історичний зв’язок», — зауважив він, додавши, що саме через те, що 90 років тому це зло не було покаране, воно повернулося сьогодні. 

«Україна тримається, стоїть, чинить шалений спротив російській федерації. Армії, яка в рази переважає кількісний склад української», — акцентував Руслан Стефанчук, висловивши вдячність Словенії за надану військову допомогу, а також за готовність долучитися до ряду проектів із гуманітарного розмінування. 

Окрім того, Голова Верховної Ради подякував за бажання Словенії доєднатися до відбудови Харківської області, зокрема, міста Ізюм. Водночас Руслан Стефанчук закликав Словенію приєднатися до реалізації формули миру Президента України Володимира Зеленського, взявши патронат над одним із її пунктів. 

Він також звернувся до Парламенту Словенії з проханням розглянути прийняття заяви про підтримку євроатлантичного шляху України, як це вже зробили парламенти Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії.  

«Словенія безумовно підтримує територіальну цілісність України та продовжуватиме надавати всю необхідну допомогу», — зауважила, зі свого боку, Голова Парламенту Республіки Словенія Уршка Клакочар-Зупанчич. Вона також наголосила, що Республіка Словенія завжди прагнутиме роботи міжнародного законодавства проти акту агресії.