Голова Верховної Ради України зустрівся з Президенткою ПА НАТО

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 червня 2023, 16:47

У межах роботи на Саміті голів парламентів країн НАТО Голова Верховної Ради України зустрівся з Президенткою Парламентської асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям.

Сторони обговорили майбутнє членство України в Організації Північноатлантичного договору.

Голова Верховної Ради України наголосив, що дуже розраховує на підтримку України Парламентською асамблеєю НАТО у липні на Вільнюському Саміті. Водночас він висловив вдячність за вже ухвалені рішення на підтримку України, зокрема, визнання російського режиму терористичним, підтримку рішення Міжнародного кримінального суду у питанні ордеру на арешт путіна і львової-бєлової, засудження ідеології рашизму, визнання акту геноциду та рішення ПА НАТО щодо перспектив майбутнього України в Організації Північноатлантичного договору.

«Українська армія де-факто є армією НАТО. Ми воюємо зброєю НАТО і за стандартами НАТО. Українська армія виконує функції НАТО», — акцентував Спікер Парламенту України.

Він також наголосив, що Україна розуміє, що позитивне рішення Альянсу буде можливе лише тоді, коли Україна виграє цю війну. «Для України важливо почути перспективи, чіткі сигнали стосовно того, яким буде шлях України до Альянсу і скільки він займе часу, визначення чіткого алгоритму руху України до НАТО», — зауважив Спікер Парламенту України.

«Ми маємо вигнати цей російський автократичний режим — іншого вибору немає. Це просто наш обов’язок», — наголосила, зі свого боку, Президентка Парламентської асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям.