Голова Верховної Ради України зустрівся з Президентом Литовської Республіки

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 червня 2023, 16:03

У межах робочого візиту до Литовської Республіки Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Президентом країни Гітанасом Наусєдою.

Насамперед Спікер Парламенту України висловив вдячність Литовській Республіці та литовському народові за безцінну й всеосяжну підтримку, яку відчуває Україна.

«Дякуємо за чітку й зрозумілу позицію щодо підтримки України на всіх фронтах — шляху до Європейського Союзу та НАТО, у політичних рішеннях та реальній і практичній підтримці», — наголосив Голова Верховної Ради України.

Окрім того, Руслан Стефанчук подякував Гітанасу Наусєді за підтримку якнайшвидшого створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії проти України. Він повідомив, що для України невід’ємними складниками справедливого миру є притягнення російської федерації до відповідальності, повернення всіх українських незаконно вивезених до росії дітей в Україну, повернення всіх полонених до України та відшкодування росією всіх завданих Україні збитків.

Також сторони обговорили питання реалізації формули миру Президента України Володимира Зеленського. Зокрема, Литва підтримує план України у напрямі «Відновлення справедливості»:

«Ваш патронат і ваша залученість до розробки деяких розділів справді дають нам оптимізм, що ця формула буде реалізована».

«Для України людське життя —  найвища цінність», — зауважив Руслан Стефанчук, подякувавши за надання прихистку у Литві більше 70 тисяч українців: «Такі теплі відносини між нашими народами — це ознака великої солідарності та підтримки українського народу».

Зі свого боку, Президент Литовської Республіки зауважив про необхідність подальшого руху у питанні створення спеціального трибуналу, а також відновлення України. Він також наголосив, що «Україна має вирішувати, на яких умовах буде реалізовано мирний план».