Голова Верховної Ради України зустрівся зі Спікером Рійгікогу Естонії

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 червня 2023, 15:15

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у межах роботи на Саміті голів парламентів країн НАТО зустрівся зі Спікером Рійгікогу Естонії Лаурі Гуссаром.

Сторони обговорили, зокрема, членство України в ЄС і НАТО, санкційний тиск проти російської федерації, притягнення росії до відповідальності, а також реалізацію формули миру Президента України Володимира Зеленського та відбудову України.

Насамперед Руслан Стефанчук висловив вдячність колезі за прийняття Парламентом Естонії заяви про підтримку вступу України до Організації Північноатлантичного договору: «Сподіваюсь, це стане сигналом і прикладом для інших парламентів».

«У фокусі уваги сьогодні — членство України в Альянсі. За місяць ми прагнемо почути чіткий сигнал про вступ України до НАТО», — зазначив Руслан Стефанчук.

Окрім того, він акцентував, що Україна очікує на оцінку її прагнень вступу до Європейського Союзу: «Перемовини про повноцінне членство мають початися до завершення цього року». Також Руслан Стефанчук зауважив про потребу у підтримці в подальшому русі щодо необхідних реформ, законодавства, яке має прийняти Україна на шляху вже до повноцінного членства в Євросоюзі.

Водночас Голова Верховної Ради України наголосив, що лише санкції без можливості їх обходу можуть нанести економічний біль для росії та змусити її зупинити цю війну.

Він зазначив, що для України важливим є питання справедливого миру, складником якого є притягнення до відповідальності завдяки міжнародним організаціям російського керівництва і всіх інших, хто скоїв злочини проти України у цій війні. «Якраз розслідування злочину агресії, як першого злочину, що скоїла російська федерація,  потягне за собою успішне розслідування всіх інших воєнних злочинів росії», — додав він.

«Саме надання Україні зброї дозволить отримати перевагу у цій війні та перемогти ворога на полі бою», — зауважив Спікер Парламенту України, наголосивши на важливості продовження та посилення військової підтримки України.

Він також подякував Естонській Республіці за підтримку формули миру Президента України Володимира Зеленського й опіку над одним із пунктів, який називається «Відновлення справедливості».

«Естонія була, є та залишається лідером серед країн, які всебічно допомагають Україні», — наголосив Голова Верховної Ради України, подякувавши за оборонну, гуманітарну, фінансову та політичну підтримку.

«Ми завжди стоїмо на боці свободи, безпеки на континенті — і крок за кроком підтримуємо Україну», — зауважив, зі свого боку, Спікер Рійгікогу Лаурі Гуссар. Він повідомив, що Естонія має серйозні наміри взяти участь у відбудові України, а також підтримуватиме Україну на шляху до Організації Північноатлантичного договору.