Єгор Чернєв: Одним із рішень саміту Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі може бути створення Ради Україна-НАТО

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 червня 2023, 09:36

 

Наша держава разом із партнерами активно напрацьовує рішення, яке буде фіналізоване на саміті у Вільнюсі вже у липні цього року щодо України та просування до членства в НАТО. Одним із таких рішень може бути створення ради Україна-НАТО.

Про це заявив народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

«Ми просимо, «тиснемо», вимагаємо, щоб наші партнери дали нам конкретні перспективи членства в НАТО. Не просто політика відкритих дверей, а конкретні кроки, і одним з таких конкретних кроків може стати створення Ради Україна-НАТО замість Комісії Україна-НАТО, оскільки така форма дозволяє більше ситуалізувати нашу участь в Альянсі. При цій раді можуть утворюватися різні відділи, напрямки, робочі групи, які займатимуться практичними питаннями інтеграції України в НАТО, щоб після нашої перемоги залишилося лише юридично закріпити наш статус, а ми вже були б максимально інтегровані в Альянс», - сказав парламентарій.

Він висловив сподівання, що це буде одним з фінальних рішень саміту НАТО у Вільнюсі.

Водночас, за словами народного депутата, наразі розглядаються декілька різних варіантів можливого надання гарантій нашій державі до вступу в Альянс.

«Ми говоримо, з огляду на реалії, про те, що нам потрібні гарантії й допомога у трьох напрямках - озброєння (не лише передача, а й інвестиції в наш військово-промисловий комплекс), санкції (ще більший тиск на РФ) і пряме фінансування тих затрат, що нам необхідні в разі агресії іншої країни. Сьогодні ми пропонуємо нашим партнерам або вибрати один із цих трьох варіантів і на двосторонній основі підписати договір, або всі три варіанти», - розповів політик.

Він також додав, що ці гарантії не є альтернативою вступу в НАТО й діятимуть тільки до нашого вступу в Альянс.