Роксолана Підласа: На другий етап програми «єВідновлення» буде виділено 7 млрд грн

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 червня 2023, 18:43

 

В Україні розпочинається другий етап програми «єВідновлення», у рамках якої на компенсації українцям для відновлення зруйнованого житла буде виділено 7 млрд грн. Про це заявила народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

Вона розповіла, що другий етап програми «єВідновлення» спрямований на тих, хто повністю втратив своє житло внаслідок російської агресії, зокрема власників приватних будинків і квартир.

«Водночас, якщо багатоквартирний будинок зазнав масштабних руйнувань: наприклад, обвалилась ціла секція чи були зруйновані сходові клітини, входи, ліфтові шахти, то такий будинок держава буде відбудовувати централізовано й індивідуальні компенсації не надаватимуться. Найближчим часом уряд спільно з парламентом ухвалить рішення про виділення фінансування на відбудову до 100 таких будинків», - підкреслила Роксолана Підласа.

За її словами, продовжується також і реалізація першого етапу програми «єВідновлення», у рамках якого українці можуть отримати грошову допомогу на поточний ремонт житла.

«У нас є питання до швидкості роботи комісій, які утворила місцева влада. З-понад 15,5 тисяч заявок в обробку взяті лише 655 штук. Але хороша новина в тому, що найближчими днями вже відбудуться виплати за першими погодженими заявками. Два заявники із Селидового і три заявники з Ірпеня отримають свою компенсацію на поточний ремонт», - розповіла народна депутатка.

Вона додала, що кошти на виплати є, і зараз питання лише у швидкості опрацювання заявок громадян.

«Уряд спільно з парламентом буде оперативно виділяти додаткове фінансування на обидва етапи програми, коли воно буде використовуватися», - підсумувала парламентарій.