Представники комітетів Верховної Ради беруть участь у заході "Підтримка розвитку військової юстиції в контексті миру, справедливості та зміцнення інституцій"

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 червня 2023, 17:03

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, заступники Голови Комітету Галина Михайлюк, Григорій Мамка, голови підкомітетів Юлія Яцик, Владлен Неклюдов, Олександр Дануца, члени Комітету Володимир Арешонков, Володимир Захарченко, Суто Мамоян, Олександр Куницький, а також колеги з Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, зокрема Андрій Парубій беруть участь у заході "Підтримка розвитку військової юстиції в контексті миру, справедливості та зміцнення інституцій", який проходить у м. Кошице, Словаччина.

Захід організовано Центром DCAF (Женевський центр демократичного контролю за збройними силами) - це фонд, мета якого полягає у покращенні керування в галузі безпеки шляхом реформ.

Під час сесій обговорюється:

військова юстиція в Україні: останні досягнення;

парламенти та військова юстиція;

військова юстиція в Євро-атлантичному співтоваристві;

реформа військової юстиції: позиція громадянського суспільства.

Члени Комітету Галина Михайлюк та Владлен Неклюдов поінформували про стан реформування військової юстиції в Україні, в тому числі щодо існуючого законопроекту про військову поліцію;

Фахівці-практики з євроатлантичного регіону ознайомлюють із досвідом ролі парламентів у реформуванні військової юстиції, прийнятті законодавства і програмних механізмів для військової юстиції.

Також, розглядаються кращі практики, за допомогою яких країни-члени НАТО розбудовували системи військової юстиції та їхню актуальність в українському контексті.

Учасники очікують, що зазначений захід стане платформою для обговорення передового досвіду у сфері військової юстиції - в тому числі щодо військової поліції, прокуратури та судів, а також вивчення існуючих викликів в українських реаліях.