Голови комітетів у закордонних справах країн світу закликали глав держав і урядів країн-членів НАТО створити чіткий шлях для вступу України до Альянсу

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 червня 2023, 16:12

 

1 червня 2023 року Голова Комітету Олександр Мережко долучився до Спільної заяви голів комітетів у закордонних справах парламентів країн світу щодо повного виконання рішень Бухарестського саміту НАТО щодо членства України в НАТО.

1 червня 2023 року Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, голови комітетів у закордонних справах парламентів США, Канади, Албанії, Бельгії, Болгарії, Чехії, Данії, Естонії, Німеччини, Франції, Ісландії, Італії, Ірландії, Іспанії, Латвії, Литви, Люксембургу, Польщі, Румунії, Норвегії, Сполученого Королівства опублікували Спільну заяву щодо повного виконання рішень Бухарестського Саміту НАТО щодо членства України в НАТО.

Голови профільних парламентських комітетів рішуче закликали НАТО створити чіткий шлях для вступу України до НАТО та забезпечити чітку, міцну безпеку і надати гарантії для України під час саміту НАТО м.Вільнюсі.

У своїй Спільній заяві очільники комітетів у закордонних справах висловили впевненість, що членство України в НАТО значною мірою сприятиме безпеці Альянсу і допоможе російському суспільству остаточно позбутися імперських мрій, які Путін використовує для консолідації свого режиму.

Голови комітетів закордонних справ закликали глибше інтегрувати Україну в структури НАТО та процеси, що передували б вступу України до НАТО.