Голова Верховної Ради України зустрівся зі Спікеркою Сеймасу Литви

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 червня 2023, 15:54

 

«Саміт голів парламентів країн-членів Альянсу — це можливість дати потужний сигнал щодо важливості приєднання України до НАТО», — наголосив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час зустрічі зі Спікеркою Сеймасу Литовської Республіки Вікторією Чмілітє-Нільсен.

Сторони обговорили ряд важливих питань, зокрема, майбутнє членство України в Організації Північноатлантичного договору та поступ до Європейського Союзу, продовження санкційного тиску проти рф і притягнення її до відповідальності,  повернення до України всіх незаконно вивезених до рф дітей та компенсацію збитків і відбудову України.

«За місяць, на Вільнюському Саміті НАТО, ми прагнемо почути чіткий і зрозумілий план подальшого руху України до членства. Ми прагнемо почути, що заявка України на членство приймається», — акцентував Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України розповів колезі про виконання Україною рекомендацій Європейської комісії: «Розраховую, що у червні ми отримаємо належну оцінку з боку Європейського Союзу».

«Для України важливою є не просто перемога у цій війні, а й справедливий мир», — зауважив Руслан Стефанчук, повідомивши, що до поняття справедливого миру входять певні складники. По-перше, це продовження санкційного тиску проти російської федерації: «Агресор має зазнавати економічної шкоди, аби йому стало дуже складно вести цю війну». По-друге, це питання отримання путіним і всім вищим військово-політичним керівництвом справедливих вироків у міжнародних інституціях: «Для України важливим є створення спеціального трибуналу, який би провів розслідування щодо злочину агресії, який скоїла росія проти України». По-третє, це повернення всіх українців додому, зокрема, незаконно депортованих до росії дітей. «У Міжнародний день захисту дітей, на жаль, терористи продемонстрували всьому світові, як вони шанують життя дітей», — наголосив Руслан Стефанчук. Також він висловив особисту вдячність Спікерці Сеймасу Литви за опіку над питанням повернення всіх українських дітей додому.

«Необхідно напрацювати правовий механізм позбавлення російської федерації її майна», — зазначив Спікер Парламенту у контексті питання компенсацій та відбудови України. Він додав, що це має бути не просто замороження майна, але і його передача у спеціальні фонди, з яких буде відшкодовуватися шкода, завдана Україні.

Окрім того, він висловив вдячність за підтримку формули миру Президента України Володимира Зеленського.

«росія продовжує поводитися як держава-терорист. Єдине, що може спинити росію, — сила. Україна вдячна, що Литва завжди була лідеркою в питаннях допомоги України», — Голова Верховної Ради України подякував Литві за сталу підтримку й допомогу — оборонну, фінансову, гуманітарну та політичну.

Зі свого боку, Спікерка Сеймасу Вікторія Чмілітє-Нільсен наголосила, що Литва підтримує формулу миру Президента України Володимира Зеленського, адже це план справедливого миру. Вона також зауважила, що Литва твердо стоїть на боці України щодо подальшого надання більшої кількості зброї.