У межах офіційного візиту до Королівства Данія Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з громадськими активістами у нещодавно відкритому Українському домі у Копенгагені. 

Насамперед Спікер Парламенту України висловив вдячність Посольству України у Королівстві Данія, Уряду країни, місцевій владі Копенгагена й активістам української громади, які долучилися до створення українського осередку. 

«Це великий культурний простір, і я впевнений, що Український дім стане справжнім форпостом плекання й поширення української культури у Королівстві Данія», - наголосив Голова Верховної Ради України. 

Також він подякував громадському активу за щоденну кропітку роботу, збір і передачу гуманітарної допомоги, підтримку тимчасово переміщених осіб, роботу над поширенням правдивої інформації про війну росії проти України. 

«Під час бесіди з нашими громадянами я попросив про одне: говорити про Україну в Данії, адже участь в акціях підтримки й активна громадянська підтримка допомагає посилювати міжнародну підтримку України», - зауважив Голова Верховної Ради України. Він також зазначив, що українці дуже вдячні всім народам, урядам, парламентам, які прийняли їх у себе вдома: «Але найбільшим бажанням українців є повернутися до свого дому - Збройні Сили України, народ України, влада України роблять усе, аби це відбулося якомога швидше». 

«Керівництво держави - Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України - й інші високопосадовці намагаємося зробити максимально необхідне, аби тема України не зійшла з вуст усього світу», - наголосив насамкінець Голова Парламенту України. 

Довідково. У 2022 році Посольство України спільно з Урядом і Парламентом Королівства Данія, місцевою владою Копенгагена й активістами української громади Данії, розпочало роботу зі створення українського культурного центру в Данії. 

Міністерство культури Данії, за погодженням Уряду й Парламенту, виділило понад 1 мільйон євро фінансової підтримки на заснування й функціонування Українського дому у Данії впродовж 2022-2025 років. 

24 лютого 2023 року, у річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, відбулося відкриття Українського дому у Данії.