Голова Комітету у закордонних справах Олег Білорус провів зустріч з делегацією Європейської Асоціації колишніх членів Європейського Парламенту

22 вересня 2009, 15:55

Publish

Делегацію Асоціації, яка сьогодні об´єднує більше 500 осіб, є впливовою формою парламентської діяльності, залученою в широке коло справ Європейського Парламенту та Євросоюзу в цілому, очолював президент Асоціації Х.М.Жіль-Роблес.

Під час зустрічі було обговорено низку питань щодо посилення співпраці між Україною і ЄС, зокрема, у сферах енергетики, візового діалогу, міжнародної та регіональної безпеки, охорони навколишнього середовища. Також розглядалися питання щодо поступової інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС і перспектив майбутнього можливого вступу України до ЄС та НАТО.

Голова Комітету Олег Білорус зазначив, що Україна - "це держава з великим потенціалом, ще з часів СРСР відома в світі своїми аграрним, науковим, військовим, машинобудівельним, енергетичним та атомним комплексами". "Сучасна Україна як європейська держава поділяє з країнами Європейського Союзу спільну історію та спільні цінності", - підкреслив голова Комітету.

На прохання учасників зустрічі, О.Білорус прокоментував поточну політичну ситуацію в країні напередодні президентських виборів та розповів про стан в економіці в умовах світової кризи.

Сторони зазначили, що активні контакти представників Верховної Ради України з Європейським Парламентом сприятимуть поглибленню співпраці у всіх галузях, посилять політичну асоціацію та економічну інтеграцію між Україною і Європейським Союзом на основі взаємних інтересів.

На завершення зустрічі голова делегації Х.М.Жіль-Роблес висловив сподівання на якнайшвидше подолання політичної кризи в Україні, що сприятиме подоланню наслідків світової фінансової та економічної кризи в економіці нашої держави. Він також наголосив, що Європейський Парламент, зі свого боку, готовий сприяти цьому процесу.