Олександр Качура: Верховна Рада відновила історичну справедливість - борці за незалежність України отримуватимуть підвищені пенсії

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
30 травня 2023, 12:15

Український парламент у другому читанні й у цілому ухвалив законопроєкт №8032, який передбачає нарахування підвищених пенсій для борців за незалежність України та ув’язнених дисидентів доби СРСР, а також позбавляє таких виплат колишніх урядовців та депутатів.

Про це розповів народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Качура.

«Комітет соціальної політики фундаментально пропрацював цей законопроєкт і зробив його реальним. У нашій державі гостро стоїть питання справедливості, яке, на жаль, не було врегульоване раніше. Фактично ті, хто боровся за незалежність України у ХХ столітті й був репресований, не мали відповідних пільг, доплат до пенсій. А от КДБшники, які влаштовували репресії, мали надбавки. Тепер ми виправили цю несправедливість», - зазначив політик.

Він наголосив, що одним із важливих питань документа був пошук фінансування цих норм.

«Тепер борці за незалежність України отримуватимуть близько 4200 грн надбавки до пенсій. Люди боролися з режимом, їх репресували, вони не могли влаштуватися на роботу й не могли назбирати необхідного стажу, відповідно, зараз не мають достойної пенсії. Ми знайшли на це фінансування, і депутати й міністри не отримуватимуть більше  преференцій, ці кошти переспрямують для дисидентів», - підсумував парламентарій.