Війна, як і будь-яка криза, створює не тільки лихо, а й можливості - Дмитро Кисилевський

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
26 травня 2023, 11:53

 

"Про події на фронтах війни ми щодня читаємо у новинах. Але паралельно триває економічна війна проти росії, про яку в новинах повідомляти не прийнято, - зазначає заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Це війна за європейські та американські полиці супермаркетів та логістичних складів, де українські товари мають витіснити російські та білоруські. Потенціал цього заміщення для нашої держави становить $25,5 млрд. Це дало б можливість майже удвічі збільшити експорт, створити тисячі робочих місць на українських заводах, значно збільшити доходи державного бюджету для забезпечення ЗСУ.

Ще один фронт цієї війни - створення в Україні виробництва тих товарів, потреба в яких раніше значною мірою забезпечувалась поставками з росії та білорусі. Це флоат-скло та офісний папір, хімічні добрива та вантажні автомобілі, будівельні матеріали з пластмас та деревні плити, і багато іншого. Потенціал заміщення Україною імпорту з рф сягає $5,85 млрд, з рб - $3,88 млрд.

Війна - жахлива трагедія для нашого народу. Але з точки зору економіки, як і будь-яка криза, вона створює не тільки лихо, а й можливості. Європейці та американці більше не хочуть купувати російське. Ми маємо натомість запропонувати їм українське.

Зізнаюсь, у нашу економічну перемогу над рф та рб за західні ринки я вірю менше, ніж у військову. Через дуже паршиву хворобу - комплекс економічної меншовартості. Але колись ніхто не вірив і щодо воєнної спроможності. Тож маємо прийняти і цей виклик також.

23 травня Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував Уряду у тримісячний термін розробити план заміщення українськими товарами імпорту з росії та білорусі в ЄС та інші західні ринки. Крім того, Комітет рекомендував Уряду у тримісячний термін представити детальний план заміщення імпорту з рф та рб в Україну, що мав місце у попередні періоди, продукцією вітчизняного виробництва.

Разом переможемо!"