Олександр Корнієнко: Бачимо великий потенціал у розвитку муніципального партнерства України та Німеччини

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
04 травня 2023, 16:45

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко провів робочу зустріч зі Спеціальним посланником з питань децентралізації, доброго врядування та державної служби Ґеорґом Мільбрадтом.

Сторони обговорили питання децентралізації та демократичного врядування.

«Ми вдячні за особисту позицію та підтримку реформи децентралізації — велика частина рішень зроблена завдяки допомозі й консультаціям пана Мільбрадта», — наголосив Перший віцеспікер.

Водночас Олександр Корнієнко зауважив, що Україна має унікальний досвід місцевого самоврядування в умовах війни: «Це може стати нашою сильною стороною — прикладом, як навіть в умовах повномасштабної війни рухатися далі, зміцнювати місцеве самоврядування та посилювати співпрацю задля відповідей на всі виклики, які виникають на шляху».

Він також повідомив, що з початку звільнення українських територій у квітні 2022 року й відновлення врядування було оперативно оновлено Стратегію реформування державного управління, з огляду на всі нові виклики воєнного часу.

«Окреме питання — стратегія повоєнного відновлення та відбудови. Ми бачимо великий потенціал у розвитку муніципального партнерства з Німеччиною», — акцентував Перший заступник Голови Парламенту, додавши, що Україна високо цінує наявні партнерства міст України та Німеччини, кількість яких зросла майже вдвічі: від 70 до 132. Адже така співпраця є важливою для відновлення українських міст — «від маленьких вулиць до великих інфраструктурних об`єктів, які постраждали внаслідок російської агресії».

Насамкінець Олександр Корнієнко наголосив, що Україна дуже розраховує на участь Німеччини та німецького бізнесу у відновленні України. Він висловив вдячність за конкретну підтримку, зокрема, військову та гуманітарну, а також за надану Українському народові допомогу.