Верховна Рада України підтримує надання демобілізованим військовослужбовцям відпочинку тривалістю 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
04 травня 2023, 14:03

3 травня 2023 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань за реєстр. №8313, який актуалізує окремі норми законодавства відповідно до викликів воєнного часу та потреб працюючого населення.

З прийняттям законопроекту демобілізовані військовослужбовці зможуть отримати відпочинок тривалістю 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення за рахунок Держаного бюджету України.

Крім того, у разі ухвалення відповідного Закону працівникам буде надано право на грошову компенсацію за всі не використані ними дні щорічної відпустки у разі їх призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Також актуальним в умовах воєнного стану є положення законопроекту щодо можливості відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо така людина залучена до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, виробництва товарів оборонного призначення або виконує мобілізаційне завдання.

Крім того законодавчою ініціативою пропонується збільшити з 15 до 30 календарних днів на рік строк надання відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин.

Прийняття доопрацьованого проекту Закону сприятиме модернізації соціально-трудової сфери, вирішенню потреб працюючого населення, розвитку колективно-договірних відносин, а також зменшить кількість випадків законодавчої невизначеності.

Головний в опрацюванні законопроекту за реєстр. № 8313 визначено Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Народні депутати України - члени Комітету прийняли рішення створити робочу групу з доопрацювання проекту акту до другого читання.