Олександр Корнієнко: Португальська дипломатія може допомогти у спільній боротьбі та стати провідником до країн Глобального Півдня

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
03 травня 2023, 16:15

У середу, 3 травня до Верховної Ради України звернувся Голова Парламенту Португальської Республіки Аугушту Ернешту Сантуш Сілва, який перебуває в Україні з робочим візитом.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко на власній сторінці у фейсбуці висловив вдячність Спікеру Асамблеї Республіки Португалія за потужну підтримку України та сьогоднішній виступ у сесійній залі.

«Ми почули важливий меседж, що португальська дипломатія може допомогти у нашій спільній боротьбі та стати провідником до країн Глобального Півдня для розширення міжнародної коаліції підтримки. І, звичайно, підтримуємо цей важливий крок», — акцентував Олександр Корнієнко. Також він зазначив, що завдяки об’єднанню світу можна досягти справедливості та безпеки.

Під час свого виступу Голова Парламенту Португалії зауважив, що «коаліція країн, що політично й дипломатично підтримують Україну, засуджуючи російську агресію без усяких застережень, — це, на щастя, дуже широка коаліція»: «Але нам і далі потрібно розширювати цю коаліцію, сприяти діалогові між країнами так званого Глобального Півдня, а саме — Африки і Латинської Америки».

Він також пообіцяв, що Португалія допоможе Україні у зближенні із цими країнами для спільної боротьби за незалежність України та її територіальну цілісність: «Українські кордони — це кордони свободи, безпеки й миру для всього світу».