Верховна Рада України прийняла Постанову "Про Заяву Верховної Ради України "Про використання політичним режимом російської федерації ідеології рашизму, засудження засад і практик рашизму як тоталітарних і людиноненависницьких"

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 травня 2023, 17:29

Верховна Рада України 2 травня 2023р. прийняла проект Постанови «Про Заяву Верховної Ради України «Про використання політичним режимом російської федерації ідеології рашизму, засудження засад і практик рашизму як тоталітарних і людиноненависницьких», (реєстр. №9101).

Проект Постанови спрямований на прийняття Заяви Верховної Ради України, яка дозволить визначити форми агресії російської федерації та спонукатиме держави світу до засудження її політики, яка призводить до вчинення воєнних злочинів та геноциду Українського народу.

Згідно з актом, ознаками рашизму є мілітаризм, культ особи очільника та сакралізація інститутів держави, самозвеличування російської федерації шляхом насильницького пригнічення та/або заперечення існування інших народів, нав’язування іншим народам російської мови та культури, пропагування ідей «русского міра», систематичне порушення норм і принципів міжнародного права, суверенних прав інших держав, їхньої територіальної цілісності та міжнародно визнаних кордонів й ін.

Прийняття Заяви дасть можливість вчергове нагадати світу про злочини, вчинені державою-агресором щодо України, та стане черговим етапом притягнення до відповідальності керівництва російської федерації.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної рекомендував Верховній Раді України ухвалити цей проект за основу та в цілому з урахуванням пропозицій Комітету.