Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук проінформував про результати засідання

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 травня 2023, 16:41

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив про результати пленарного засідання 2 травня. Зокрема, прийнято ряд рішень:

ПОСТАНОВИ:

9259 і 9260 — продовжили дію воєнного стану в Україні і проведення загальної мобілізації на 90 днів;

9060 — закликали парламенти іноземних держав, Європейський Парламент та МАГАТЕ запровадити багаторівневий санкційний механізм щодо рф і, зокрема, «росатому», з метою негайного припинення ядерного терору, що здійснює рф, ставлячи під загрозу ядерну безпеку Європи та світу;

9101 — ухвалили Заяву Верховної Ради України «Про визначення існуючого в рф політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних та людоненависницький».

В ЦІЛОМУ:

9154 — розширили перелік військових формувань та спеціальних органів, де створюються військово-лікарські комісії, і дозволили їх створення всім учасникам сектору безпеки та оборони. Надали право створювати ВЛК при “цивільних” закладах охорони здоров’я та комунальної форми власності.

9158 — впорядкували роботу військово-лікарських комісій та пришвидшили процедуру отримання довідок усім військовослужбовцям, які зазнали поранень, захищаючи Україну.

9240 — змінили цільове призначення земельних ділянок для побудови у Києві Національного військового меморіального кладовища. Для кладовища запропонували виділити 100 га у Биківнянському лісі.

ЗА ОСНОВУ:

9206 — запропонували врегулювати питання соціальної реклами, зокрема, заборони у рекламі дискримінаційних зображень та тверджень, або тих, які розпалюють ненависть, ворожнечу та жорстокість;

6529 — запропонували розширити перелік санкцій, які РНБО може визначати як невідкладні заходи із розв’язання кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, зокрема, зупинення реєстрації податкової накладної коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, анулювання реєстрації платником єдиного податку тощо.