Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо розміщення Національного військового меморіального кладовища в місті Києві

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 травня 2023, 14:47

 

28 квітня 2023 року Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення Національного військового меморіального кладовища в місті Києві (реєстр. №9240 від 26.04.2023), поданий народними депутатами України Пуртовою А.А., Дубновим А.В., Арахамією Д.Г. та іншими народними депутатами України.

За наслідками розгляду Комітет одноголосно рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому як Закон з урахуванням пропозицій Комітету.

Основною метою законопроекту є належне вшанування пам’яті військовослужбовців, захисників та захисниць, які віддали життя заради незалежності України.

Законопроектом, зокрема передбачається, що:

1. Передача у постійне користування та зміна цільового призначення земельних ділянок державної, комунальної власності для розміщення Національного військового меморіального кладовища на Броварському проспекті у Дніпровському районі м. Києва, за рахунок земельних ділянок, утворених в результаті поділу земельних ділянок з кадастровими номерами 8000000000:66:456:0001, 8000000000:66:455:0012 та суміжних з ними земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні комунального підприємства «Дарницьке лісопаркове господарство» здійснюватиметься з такими особливостями, зокрема:

1) встановлення цільового призначення земельних ділянок може здійснюватися без додержання вимог, передбачених абзацом першим частини третьої статті 20 Земельного кодексу України з додержанням обмежень у використанні земель;

2) зміна цільового призначення особливо цінних земель та земельних лісових ділянок з метою їх використання для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища, здійснюється без дотримання вимог частини дев’ятої статті 20 Земельного кодексу України;

3) припинення права постійного користування земельними ділянками особливо цінних земель, визначених у пункті «г» частини першої статті 150 Земельного кодексу України, для передачі їх у постійне користування державній установі, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни для розміщення Національного військового меморіального кладовища, не потребує погодження Верховної Ради України, передбаченого частиною другою статті 150 Земельного кодексу України;

4) вилучення лісових земель для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища не потребує відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, зазначених у пункті «а» статті 156 Земельного кодексу України.

2. Проектування Національного військового меморіального кладовища здійснюватиметься без одержання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок.

3. Вилучення, зміна цільового призначення або подальша передача у користування земельної ділянки (її частини) для розміщення Національного військового меморіального кладовища забороняється.

4. Оцінці впливу на довкілля не підлягає діяльність, зі зміни цільового призначення особливо цінних земель та інша діяльність, пов’язана з будівництвом та експлуатацією Національного військового меморіального кладовища.

5. Замовником проектування, будівництва Національного військового меморіального кладовища є державна установа, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни.