Олександр Корнієнко: Нам необхідне посилення оборонної підтримки задля подальшого захисту України від загарбників

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 травня 2023, 12:43

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко провів робочу зустріч із депутатом Парламенту Норвегії, Головою Комітету з питань регламенту та захисту Конституції Стортингу Норвегії Петером Фрьоліхом.

Насамперед Олександр Корнієнко подякував за надважливу підтримку й допомогу з боку Норвегії. Сторони також обговорили важливі кроки на шляху до перемоги та поточну ситуацію в Україні.

«Дякую пану Фрьоліху та членам Норвезької громадської асоціації Fritt Ukraina за дієву допомогу — надання нашій державі гуманітарної допомоги та закупівлю дронів», — наголосив Перший віцеспікер. 

Окрім того, Олександр Корнієнко проінформував норвезьких колег про російські атаки по українських містах та їхні наслідки: «Ми продовжуємо захищатися від загарбників. І для цього нам необхідне посилення оборонної підтримки, зокрема, надання літаків — військова допомога залишається пріоритетом».

Перший заступник Голови Парламенту України висловив сподівання на подальшу непохитну підтримку Норвегією євроатлантичної інтеграції України задля безпекових гарантій. Він зауважив, що Вільнюський саміт може стати доленосним як для України, так і для всієї євроатлантичної спільноти: «Заохочуємо партнерів використати можливість Саміту для формування спільного бачення Альянсом конкретики щодо вступу України».

«Окреме питання — відповідальність росії за скоєне, Голодомор та геноцид Українського народу у цій війні. Винні мають бути покарані — кожен у світі має розуміти, що злочини не залишаться безкарними», — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

Після зустрічі з Першим віцеспікером депутат Парламенту Норвегії Петер Фрьоліх відправився на Схід України.

У зустрічі також взяв участь заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.