Члени ТСК з питань моніторингу використання міжнародної матеріально-технічної допомоги презентували проміжний звіт Комісії у США

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
27 квітня 2023, 17:43

 

Представники Тимчасової спеціальної комісії на чолі з головою ТСК Олександрою Устіновою відвідали Вашингтон, де провели понад 30 зустрічей з конгресменами та представниками органів державної влади США.

Зокрема, проміжний звіт Комісії щодо моніторингу та використання Україною зброї було презентовано:

заступниці Міністра оборони США, відповідальній в Пентагоні за питання України та росії, Лорі Купер;

керівництву оборонного комітету Палати представників США конгресмену Майку Роджерсу та колишньому керівнику, а зараз голові демократів в комітеті Адаму Сміту;

голові Комітету Палати представників США з питань розвідки конгресмену Майку Тернеру;

Об’єднанню конгресменів-ветеранів у Конгресі США за участі конгресменів Джейсона Кроу, Тоні Гонсалеса, Майкі Шеррілл, Маріанетт Міллер-Мікс, Салуда Карбахара, Дона Девіса, Кріса Делуціо, Джареда Голдена, Джеффа Джексона, Дона Бейкона, Джима Бейрда та Джейка Еллзі;

співголові Групи підтримки України в Конгресі США конгресменці Марсі Каптур;

представникам Державного департаменту США;

міжнародними партнерами, серед яких представники Національного демократичного інституту (NDI), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), американського аналітичного центру RAND, Центру об’єднаної демократії США, Атлантичної ради, Німецького фонду Маршала.

Проміжний звіт про виконану роботу, який представники ТСК презентували американським партнерам, підтвердив висновок генерального інспектора Міністерства оборони США Роберта Сторча, який наприкінці січня здійснив особистий аудит зброї в Україні, про відсутність випадків нецільового використання матеріально-технічної допомоги.

Члени Комісії продемонстрували нові системи моніторингу та обліку зброї: логістичну систему LOGFAS, яку використовують в НАТО, систему SAP, яку використовують 44 країни-партнери, а також новітню систему баркодів, яка використовується для трекінгу американської зброї.

Представники ТСК вчергове наголосили на важливості продовження підтримки та надання Україні зброї: винищувачів F16, далекобійних ракет, БМП та більшої кількості боєприпасів 155 калібру.

“Американські партнери запевнили нас у подальшій двопартійній підтримці України та максимальному наданні необхідного озброєння. Незважаючи на політичні заяви щодо неготовності надання Україні винищувачів F-16, велика кількість конгресменів підтримує цю ідею та публічно її просуває”, - прокоментувала візит голова Комісії Олександра Устінова.