Олександр Лавринович: Закон про вибори президента чітко регламентує право на оскарження результатів голосування

11 вересня 2009, 15:27

Publish

 

Українські реалії свідчать про те, що ця президентська кампанія буде жорсткою і агресивною. Про це заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Лавринович в ефірі 5-го телеканалу, відповідаючи на запитання журналіста, якою буде передвиборча президентська кампанія 2009-2010 років у контексті внесених змін до закону про вибори президента. «Не можу бути оптимістом. В наших українських реаліях, на жаль, ця кампанія буде жорсткою і агресивною», - сказав він. Проте, на думку Першого віце-спікера, «на відміну від попередньої кампанії ми будемо мати президента, обраного громадянами без спеціальної допомоги і зовнішнього втручання».

Коментуючи, яким чином уникнути спотворення результатів голосування, О.Лавринович зазначив: «Звичайно, що неможливо придумати такий закон, який змінить ментальність певних людей, яких чимало і які, на превеликий жаль, будуть думати, про те, яким чином поправити результати голосування в такий спосіб, щоб вони були більш прийнятні для них. А якщо ще у другому турі оберуть не того, кого б їм хотілося, вони придумають третій».

Що стосується права на оскарження, то його ніхто не відбирає, запевнив О.Лавринович. «Оскарження, як було передбачено в попередніх редакціях, так і в цьому законі воно передбачено. Право на оскарження ніхто не відбирає», - наголосив політик. Утім, за його словами, «питання, скільки днів потрібно для судового процесу - збільшувати кількість днів, чи зменшувати - це питання доцільності,  і воно не має нічого спільного із конституційністю».

На прохання зробити прогноз щодо завершення президентської кампанії, О.Лавринович зазначив: «Хотілося б, щоб все завершилося, якщо не в першому турі, то після другого. Щоб один з тих серйозних шановних політиків, які мають величезну підтримку в Україні, але трошечки меншу ніж той, хто переміг, в той же день потиснув руку переможцю і після того швидко почали формувати нові структури державного управління. Це б хотілося побачити в 2010 році».