Павло Фролов: Діяльність Валерія Пацкана на посаді голови Рахункової палати завдає непоправних втрат репутації вищого органу аудиту й унеможливлюють його ефективну роботу

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
10 квітня 2023, 11:28

Бюджетний комітет Верховної Ради рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування щодо проєкту постанови про недовіру Голові Рахункової палати Валерію Пацкану, що має наслідком його звільнення. Голосування відбудеться на найближчому пленарному засіданні парламенту.

Про це повідомив народний депутат, член парламентського Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Павло Фролов.

Він доповів на Комітеті про головні факти, що характеризують роботу Валерія Пацкана на цій посаді протягом 5 років.

«Єврокомісія у Звіті про виконання Україною євроінтеграційних зобов'язань відзначила в перекладі з дипломатичної мови повний провал євроінтеграції Рахунковою палатою, яка так і не стала вищим органом державного аудиту. Безпристрасні єврочиновники констатують низьку якість аудиторської роботи, проведення інспекцій, а не аудитів, мінімальний вплив рекомендацій Палати, погану комунікацію роботи», - зазначив політик.

За його словами, другий важливий момент - єдиним євроінтеграційним критерієм, який було перевиконано вже в перший рік керівництва Палатою паном Пацканом, став рівень оплати праці.

«Першими і практично єдиними не технічними змінами до чинного закону про Рахункову палату, пролобійовані Головою, були поправки про зняття верхньої межі оплати праці для Голови та членів Палати, що дозволило кошти бюджету, передбачені для апарату, спрямовувати на виписування собі премій. Після цього, недоукомплектування кадрів стало системним явищем і за всі ці 5 років у Палаті не було й немає жодного повноцінного керівника аудиторського департаменту», - сказав парламентарій.

Він додав, що у 2022-му році під час повномасштабного вторгнення погіршились усі показники роботи Рахункової палати.

«Зокрема, незважаючи на збільшення видатків держбюджету майже вдвічі завдяки допомозі міжнародних партнерів обсяг перевірених Палатою коштів зменшився на 40%, кількість проведених аудитів, що є головною спеціалізацією Палати, впала ще більше - з 50-ти до 20-ти, тобто у 2,5 рази. Стратегія розвитку Палати за 4 роки виконана менш ніж 15%», - поінформував Павло Фролов.

Також він наголосив, що кримінальні справи, фігурантом яких виступає пан Пацкан, завдають непоправних втрат репутації вищого органу аудиту, унеможливлюють його ефективну роботу й аудит діяльності антикорупційних органів НАБУ та САП.