Військовослужбовці, які не мають вищої освіти, можуть отримати молодше офіцерське звання - Роман Костенко

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
22 березня 2023, 17:46

 

Раніше вони і так могли займати офіцерські посади, але звань при цьому не отримували. Тепер цю ситуацію виправлено законопроєктом №8339. Про деталі документу повідомив секретар комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Роман Костенко.

«В нас зараз у війську не вистачає офіцерського складу, але є сержанти. Ми ще раніше дозволили сержантам займати офіцерські посади, але при цьому вони не отримували військові звання. Бо відповідно до українського законодавства, офіцер має мати вищу освіту. І зараз, відповідно до нового закону, якщо людина має досвід бойових дій, якщо вона три місяці на посаді і безпосередньо керує бійцями, то в командира є право без вищої освіти присвоїти такій людині первинне офіцерське звання, наприклад, молодший лейтенант», - пояснив представник «Голосу».

За словами Романа Костенка, йдеться поки про молодші офіцерські звання. Отримання вищих - вже після здобуття освіти.

«Зараз командир взводу це - молодший лейтенант, лейтенант, старший лейтенант. Командир роти - це капітан. Як мінімум, до командира взводу, старшого лейтенанта, така людина без вищої освіти може служити. Далі - буде додаткове навчання. Цю систему вже будуть проробляти в Збройних Силах і Міністерстві оборони, щоб ці люди в перспективі могли рости по службі», - наголосив народний депутат.