Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому євроінтеграційний законопроект щодо державного регулювання генетично-інженерної діяльності

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
22 березня 2023, 14:34

21 березня 2023 року Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики повторно розглянув на своєму засіданні, підготовлений до другого читання, проект Закону про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки (реєстр. №5839) та рекомендував Верховній Раді прийняти його в цілому.

З метою врахування зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України Комітет вирішив переглянути рішення від 9 грудня 2022 року та змінити ряд положень законопроекту до другого читання.

Напрацьовані пропозиції народних депутатів України стали результатом плідної співпраці з представниками галузевих асоціації. Комітетом було проведено 2 круглих столи з обговорення основних положень законопроекту реєстр. №5839 та їх удосконалення.

Відповідні зміни стосуються, зокрема:

1) уточнення термінології та повноваження окремих органів щодо затвердження відповідних порядків та форм документів;

2) доповнення нормами щодо доступності і відкритості інформації для громадськості;

3) уточнення норм щодо відповідальності та провадженнях у справах про порушення законодавства у сфері поводження з ГМО;

4) встановлення критеріїв оцінювання ризику ГМО для здоров’я людини та критеріїв оцінювання ризику ГМО для довкілля;

5) встановлення заборони для певних ГМО-культур: повної заборони для обігу кукурудзи, заборони на вирощування цукрових буряків та ріпаку на 5 років, а також дозволу використання з моменту набуття Україною членства в ЄС лише тих ГМО, які дозволені в ЄС.

Прийняття законопроекту реєстр. №5839 стане першим кроком законодавчого врегулювання сфери ГМО відповідно до європейського законодавства та  дозволить досягти системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС, що передбачено зобов’язаннями України в рамках Угоди про асоціацію.