Верховна Рада України прийняла за основу законопроект щодо незанесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та вилучення з Державного реєстру нерухомих пам'яток України окремих об'єктів культурної спадщини

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
21 березня 2023, 15:52

 

21 березня 2023р. Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо незанесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та вилучення з Державного реєстру нерухомих пам'яток України окремих об'єктів культурної спадщини (реєстр. №8273).

Законопроєкт розроблено з метою створення правових підстав для вирішення нагального завдання щодо очищення суспільного простору від російської імперської та радянської тоталітарної спадщини, оскільки в умовах збройної агресії РФ проти України існує високий суспільний запит на подолання наслідків русифікації та тоталітаризму на теренах української держави, в тому числі на перегляд підходів до збереження культурної спадщини як одного з головних чинників формування національної ідентичності.

З цією метою законопроєкт №8273 шляхом внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» визначає критерії віднесення об’єктів культурної спадщини до символів російської імперської або радянської тоталітарної політики та передбачає, що такі об’єкти не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та підлягають вилученню з цього реєстру у тому разі, якщо вони раніше були внесені до нього.

Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики на своєму засіданні 19 січня 2023 року рекомендував Верховній Раді України ухвалити цей законопроєкт за основу.