Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про дошкільну освіту

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
21 березня 2023, 17:05

 

21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила рішення прийняти за основу проект Закону про дошкільну освіту (реєстр. №8030 від 13.09.2022).

Законопроект розроблено з метою удосконалення функціонування системи дошкільної освіти через урахуванням набутого за роки незалежності України інституційного досвіду, забезпечення рівного та безбар’єрного доступу кожного українця до якісної дошкільної освіти, впровадження альтернативних механізмів фінансування дошкільної освіти, охоплення дошкільною освітою та додатковою увагою держави дітей від самого народження, впровадження ідеї автономії закладу дошкільної освіти та академічної свободи педагога, розвитку закладів дошкільної освіти усіх форм власності та інших суб’єктів освітньої діяльності, підвищення якості дошкільної освіти.

Прийняття законопроекту дозволить суттєво розширити можливості для дітей, педагогів та закладів освіти, підвищити якість освіти, нарешті стимулювати розвиток галузі на належному рівні і закласти умови для плекання майбутнього потенціалу України - наших наймолодших співгромадян.

Законопроект підготовлено до розгляду Верховною Радою Комітетом з питань освіти, науки та інновацій.