Денис Маслов: Ми робимо реальні кроки, щоб унеможливити ухиляння від санкцій

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
21 березня 2023, 10:05

 

Ухвалений у першому читанні законопроєкт №8392 розширює можливості ВАКС щодо стягнення майна підсанкційних осіб, а також передбачає створення Державного реєстру санкцій, що є важливим кроком для подальшої криміналізації ухиляння й допомоги в ухилянні від санкцій.

Про це розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питань правової політики Денис Маслов.

«Цей законопроєкт передбачає зміну процесуальних механізмів застосування санкцій у вигляді стягнення активів підсанкційних осіб Вищим антикорупційним судом. Це розширює можливості ВАКС, дозволяє, щоб стосовно більшої кількості осіб під санкціями було ухвалено рішення про стягнення їхнього майна», - пояснив парламентарій.

Він наголосив, що ще одна надзвичайно важлива ініціатива цього документа – створення Державного реєстру санкцій.

«Такий реєстр сприятиме тому, що нотаріуси, банки, адвокати, реєстратори й інші особи не допомагатимуть людям, внесеним до такого списку, уникати санкційного режиму. У реєстрі буде зазначатися перелік таких осіб і види санкцій, що до них застосовуються. Це буде єдина база й із неї зможуть отримувати інформацію всі вповноважені особи», - сказав політик.

Він додав, що сьогодні в Україні понад 2,5 тисячі осіб перебувають під санкціями, тому відповідна база вкрай необхідна.

«Крім того, створення Державного реєстру санкцій – це важливий крок для подальшої криміналізації ухиляння та допомоги в ухилянні від санкцій. Щоби повноцінно запровадити кримінальну відповідальність, потрібне функціонування відповідного реєстру», - підсумував народний депутат.