Комітет з питань транспорту та інфраструктури рекомендує прийняти в цілому законопроект про вихід з Угоди про проведення узгодженої політики у визначенні транспортних тарифів

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 березня 2023, 18:05

Комітет Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури підтримує урядовий проект Закону про вихід з Угоди про проведення узгодженої політики у визначенні транспортних тарифів.

Комітет Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури на засіданні 20 березня розглянув урядовий проект Закону за реєстраційним №0185 від 03.01.2023, метою прийняття якого є проведення внутрішньо-державних процедур, необхідних для виходу України з Угоди про проведення узгодженої політики у визначенні транспортних тарифів, вчиненої 17 січня 1997 року у м. москва. Договірними сторонами цієї Угоди є держави-учасниці Співдружності Незалежних Держав (СНД) в особі їх урядів.

Необхідність прийняття Закону про вихід з Угоди обґрунтовано тим, що на сьогодні, порушуючи норми міжнародного права, російська федерація руйнує транспорту інфраструктуру України та наражає на небезпеку вантажі, що перевозяться, в тому числі і транзитні. Через проведення бойових дій, тимчасову окупацію російською федерацією частини території України, знищення транспортної інфраструктури збройними формуваннями російської федерації виникає ускладнення із застосуванням норм вказаної Угоди.

Комітетом підтримано законопроект та рекомендовано Верховній Раді України прийняти його за основу та в цілому.