Майже 500 тис. тонн гуманітарних вантажів із пшеницею Україна відправила до країн, які перебувають на межі голоду

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 березня 2023, 17:55

 

Україна продовжує підтримувати країни, які перебувають на межі голоду,  -  зазначають у Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Так, за інформацією Мінагрополітики майже 500 тис. тонн гуманітарних вантажів із пшеницею Україна відправила до нужденних та голодних країн. Із них – 140 тис. тонн цієї культури було відвантажено у межах гуманітарної програми Grain from Ukraine. Сьогодні до кенійського порту Момбаса прибуло судно з 30 тис. тонн української пшениці. Всього за час роботи зернового коридору до Кенії було відвантажено понад 320 тис. тонн цієї культури.

Також у рамках Grain from Ukraine до Чорноморського порту під завантаження стало судно Negmar Cicek, яке повезе 30 тис. тонн пшениці до Ємену. Це шостий танкер у межах гуманітарної програми і четверте судно в загальному підрахунку, яке прямує до Ємену. За період зернової ініціативи Ємен отримав від України понад 200 тис. тонн гуманітарної пшениці.

У рамках ВПП ОНН та Grain from Ukraine Україна відвантажила понад 500 тис. тонн пшениці на 16-ти суднах. Це майже 10% від загальної кількості поставок цієї культури, або 16,2% із обсягу, який був відправлений до нужденних країн.

Всього у рамках зернового коридору Україна відправила 25,2 млн тонн агропродукції на 828 суднах.

За останній тиждень із українських портів вийшло 24 судна з 1,2 млн тонн зернових.