Перший віцеспікер Олександр Корнієнко: Законопроект № 7353 покликаний подбати про цивільних героїв, які постраждали від агресії росії

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 березня 2023, 17:21

«Верховна Рада України прийняла законопроект № 7353, щоби подбати про цивільних героїв, які постраждали від агресії рф. У цілому — «за» 275», — повідомив, за результатами пленарного засідання, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

Він зазначив, що цей законопроект — про одноразову грошову виплату людям, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, працівникам об’єктів критичної інфраструктури та журналістам, які загинули або отримали поранення під час виконання своїх обов’язків у період дії воєнного стану, введеного, відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Зокрема, передбачаються такі виплати: 1 мільйон гривень — у разі загибелі; від 200 тисяч гривень до 800 тисяч гривень — у разі встановлення групи інвалідності від ІІІ до I.

«У нас із колегами виникла ця ініціатива після візиту до Миколаєва. Трагічний випадок, що завдав значних втрат, коли окупанти влучили у будівлю Миколаївської ОДА, коли 38 державних службовців загинуло, виконуючи свої обов’язки», — зауважив Олександр Корнієнко.

Водночас він акцентував, що ракетні удари армії російської федерації по Миколаївській та Харківській ОДА, обстріли державних установ, лікарень, будівель органів місцевого самоврядування, залізничних вузлів, інших об’єктів критичної інфраструктури й звірства до представників української влади на окупованих територіях — «усі ці злочини спричинили загибель і каліцтва цивільних героїв цієї війни, про яких держава зобов’язана подбати й віддячити».

«Із перших днів війни наші фахівці, наші люди борються за справедливість, правду, життя та свободу. Пам’ятаємо, якою ціною», — наголосив насамкінець Перший віцеспікер.