Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 березня 2023, 17:11

 

20 березня 2023 року Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року №2-р/2020 щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України (реєстр. №5456-д), напрацьований народними депутатами України - членами Комітету з питань правової політики.

Метою законопроекту є приведення положень Закону України «Про  судоустрій і статус суддів» у відповідність до Рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року №2-р/2020, а також усунення інституційного дуалізму щодо подальшого функціонування найвищої інстанції судової гілки влади в Україні - Верховного Суду, врегулювання питання продовження суддівської кар’єри для суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів.

Законопроектом передбачаються комплексні взаємоузгоджені зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у частині забезпечення функціонування Верховного Суду. Зокрема, вирішується проблема одночасного існування двох юридичних осіб - Верховного Суду України та Верховного Суду, передбачується, що Верховний Суд діє на матеріально-технічній базі Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України.

Водночас парламентом доручено Комітету з питань правової політики доопрацювати проект Закону за реєстр. №5456-д з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, а також з урахуванням пропозицій, висловлених у висновку Комітету від 14 березня 2023 року відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України, та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.