Дмитро Соломчук: Через агресію рф в Україні не можна засіяти близько 20% наших сільськогосподарських земель

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 березня 2023, 11:36

 

Через російську окупацію, а також через мінування та забруднення сільськогосподарських земель наші аграрії не можуть обробити близько 20% полів. Водночас фермери адаптуються до умов війни, збільшують переробку продукції, дещо змінюють посіви культур.

Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Якась частина сільськогосподарських земель окупована, якась частина замінована, якась частина закидана російським металобрухтом, який теж треба прибрати. Десь розбита їхня техніка, десь снаряди. Цей весь металобрухт потрібно збирати, бо через це може отримати пошкодження техніка. Над цим працюють відповідні служби та деякі благодійні фонди, але це довгий процес», - сказав політик.

Водночас, за його словами, українські сільгоспвиробники здебільшого адаптувалися до умов війни.

«Аграрії цього року, як і минулого сезону, впроваджують додаткову переробку - перемелюють зерно на муку, будують комбікормові заводи. Також розширюється тваринництво, будуються теплиці, створюються порти сухої перевалки на ЄС, відкриваються нові молочні й макаронні цехи, консервні заводи», - зазначив парламентарій.

Він також додав, що цього року очікується певна зміна посівів - зменшиться площа під кукурудзу, але зросте під сою та ріпак.

«Збільшиться й посадка овочевих культур, збільшиться на сотні гектарів садівництво, також будуть нові тепличні комплекси. На жаль, на сьогодні українцям не вистачає деяких овочів, тож маленькі господарства виділяють по 10-20 гектарів для тих культур, яких потребує наш ринок», - підсумував народний депутат.