"Виробництво біометану з агропродукції - крок до енергонезалежності України", - Олександр Гайду

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
13 березня 2023, 11:17

 

В Україні планують побудувати 5 заводів із виробництва біометану, наступного року - ще мінімум стільки ж. Завдяки виробництву альтернативного виду палива Україна наблизиться до заміщення імпорту природного газу.

Про важливість підтримки розвитку виробництва біометану та біоетанолу на законодавчому рівні заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду на нараді із представниками Мінагрополітики, Міненерго, Мінекономіки, Державної митної служби, операторами ГТС та асоціацій.

«Цього року Мінагрополітики разом з Комітетом будуть звертатися з проханням донорської підтримки в межах 50 млн доларів для агропереробки, зокрема розвитку виробництва біометану та біоетанолу. Сподіваємось, це тільки початок. Відповідно, ми як законодавці, готові підтримувати наших аграріїв у цих ініціативах, тож працюємо над законопроектами», - зазначив Олександр Гайду.

Біометан - це екологічний газ, отриманий з відходів харчової промисловості й тваринництва. Понад 20 країн ЄС мають біометанові заводи. Їхня кількість з 2010 року зросла у 10 разів. Найбільше біометану в Україні можна генерувати із соломи зернових культур та стебел кукурудзи, які зазвичай залишаються на полях після жнив. Експерти зазначають, що за рахунок виробництва біометану Україна може повністю відмовитись від імпорту природного газу і ще й експортувати значну частину виробленого палива.

«Оскільки Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських земель, то потенціал виробництва біометану великий. Бачимо зацікавленість аграріїв. А отже, будуть і нові робочі місця, нові підприємства. Виробництво біогазу з агропродукції - це крок до енергонезалежності України », - підсумував Олександр Гайду.