Ірина Борзова: Держава в повному обсязі виконує всі свої зобов’язання перед громадянами і навіть знаходить можливості для збільшення виплат

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
06 березня 2023, 09:33

 

Україна сьогодні переживає найважчі часи через повномасштабну війну, яку розпочала росія, однак навіть у цих складних умовах держава зберігає та гарантує всі соціальні виплати українцям, які потребують допомоги. Пріоритетом соціальної політики цього року є безперебійне фінансування виплат тим категоріям громадян, для яких гроші від держави є ключовим джерелом доходів. Це стосується і пенсій.

Про це розповіла народна депутатка, член парламентського Комітету з питань молоді і спорту Ірина Борзова.

«Попри війну держава фінансує виплати субсидій та пільг, допомогу людям з інвалідністю, дітям з інвалідністю та особам, які доглядають за ними. Фінансуються виплати малозабезпеченим родинам, виплати на дітей-сиріт, виплати при усиновленні. Надається допомога при народженні дитини й допомога на проживання внутрішньо переміщених осіб. При цьому за дорученням Президента України, у березні уряд проводить індексацію пенсій на 20%, і це стосуватиметься більш ніж 10 мільйонів українців», - зазначила парламентарій.

Вона додала, що з 1 березня також передбачено підвищення розмірів мінімальних пенсій за інвалідністю колишнім військовослужбовцям і постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відбудеться збільшення рівня мінімальних пенсійних виплат для окремих категорій пенсіонерів.

«Пенсіонери віком понад 80 років продовжать отримувати щомісячну доплату в 500 грн. Для пенсіонерів віком 75-80 років ця доплата становить до 400 грн на місяць. Для пенсіонерів 70-75 років - до 300 грн. Загалом у 2023 році держава планує витратити на пенсійне забезпечення понад 700 мільярдів гривень», - сказала народна депутатка.

Вона нагадала, що минулого року на пенсії було спрямовано 575 мільярдів гривень, що на 65 млрд грн (12,5%) більше, ніж у «довоєнному» 2021-му.