Дмитро Кисилевський: Заміщення російських продуктів українськими допоможе створити нові робочі місця і збільшить надходження в бюджет

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
10 лютого 2023, 09:47

Росія економічно почала витісняти українські товари зі свого ринку ще до 2014 року, робила це системно й послідовно, і це була складова економічної агресії проти нашої країни. З 2014 року ми не всі товари, що росіяни постачали нам, змогли замістити власними товарами.

Про це розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

«Ще у 2021 році росіяни й білоруси постачали нам продукції на 11 млрд доларів. Ще на 25 млрд доларів постачали на ринки ЄС. Тобто сумарно 36 млрд доларів складав їхній експорт до України та країн Євросоюзу. За ці гроші вони фінансували, зокрема і збройну агресію проти нашої держави. Ми купували нафтопродукти та продукцію нафтопереробки, скло, вагони, засоби гігієни й багато чого іншого ввозили аж до самого вторгнення», - сказав політик.

За його словами, зараз в Україну російські товари завозяться через треті держави й ми маємо зробити все, щоб не просто витіснити їх, а замістити українськими.

«Ми маємо зробити не лише боляче їм, а й добре собі. Виготовлення власної продукції – це і робочі місця для наших громадян, і податки в наш бюджет, якими ми фінансуємо армію. Перша задача – закрити західні ринки від російських товарів за допомогою санкцій. Ми маємо пропонувати нашим партнерам запроваджувати економічні обмеження проти тих російських і білоруських товарів, які ми здатні виробляти», - зазначив парламентарій.

На його думку, друга складова – це торгова дипломатія.

«Ми повинні забезпечити вільний доступ українських товарів на ринки наших партнерів. Усі знають, що раніше до нас не були такими поблажливими в економічних питаннях. Зараз мита скасовано на рік, і ми очікуємо, що наш уряд зможе домовитися про подальше скасування обмежень», - зауважив народний депутат.

Він переконаний, що третя важлива складова – Україна має впроваджувати промислову політику, що дозволить виробляти більше товарів не сировинних, а саме переробної промисловості.