Євгенія Кравчук: У березні в ПАРЄ відбудуться слухання щодо культурної спадщини України та її стану під час війни

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
07 лютого 2023, 18:06

У Парламентській асамблеї Ради Європи відбудуться слухання стосовно знищення російськими окупантами культурної спадщини України й культурної ідентичності українців. Також у нашій державі будуть створені електронні реєстри нематеріальної та матеріальної культурної спадщини.

Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

«Я як голова Комітету з питань культури, науки, освіти та медіа ПАРЄ вже запланувала в березні слухання щодо культурної спадщини та її стану під час війни. У слуханнях комітету братиме участь голова ЮНЕСКО, а також міністр культури України. Буде обговорення не лише щодо будівель, які зруйновані, музеїв, які обкрадені, але й стосовно знищення культурної ідентичності. На тимчасово окупованих територіях загарбники змінюють освітні плани, вилучають і спалюють українську літературу тощо. Усе це Росія робить, щоби знищити культурну ідентичність українців», - зазначила парламентарій.

Вона додала, що зараз готує резолюцію щодо знищення культурної ідентичності українців під час війни.

Також, за словами Євгенії Кравчук, готується до ухвалення закон, який стосується створення в Україні електронних реєстрів (частина з них буде публічна), щоб можна було бачити як нематеріальну, так і матеріальну спадщину, зокрема музейні експонати.

«Усе буде відцифровано. На жаль, це треба було робити раніше, ще до 2014 року, бо багато паперових носіїв, що залишилися в Криму, для нас втрачені. Доведеться відновлювати цю інформацію по краплині. На створення такого реєстру виділив кошти ЄС і донори», - поінформувала народна депутатка.