За 2022 рік при виконанні службових обов'язків загинуло 98 енергетиків, ми маємо розуміти ціну кожного кіловату електроенергії - Андрій Герус

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
07 лютого 2023, 15:31

 

Ситуація в енергетиці не настільки погана, як того хотів путін. Більша частина нашої енергосистеми працює стабільно. За статистикою останніх атак, наше ППО збиває близько 90% випущених російських ракет, а інші 10% - або не влучають, або не наносять тих критичних пошкоджень системі, що були в жовтні-листопаді.

Повідомив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус у великому інтерв’ю інформаційному агентству Liga.net.

«росія випустила по нашій енергосистемі близько 700 дронів і ракет. Звичайно, сукупно ці атаки створили нам серйозні проблеми: десь є проблеми з роботою електростанцій, десь є проблеми з інфраструктурою, але зруйнувати енергосистему вони не змогли», - повідомив Андрій Герус.

Голова Комітету додав, що робота енергосистеми після 15 масованих обстрілів це показник того, як працюють ремонтні бригади Укренерго, обленерго та генерації.

«Енергетики роблять все можливе, аби в українців була електроенергія. В тому числі - ризикують життям. За 2022 рік загинуло при виконанні службових обов'язків 98 енергетиків, ще вдвічі більше – поранено. Ми маємо розуміти ціну кожного кіловату електроенергії», - сказав він.

Детальніше про роботу енергосистеми, про імпорт електроенергії з Європи та про нову архітектуру ОЕС України читайте в інтерв?ю Liga.net.