Канада дозволила імпорт з України бджіл

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 лютого 2023, 13:43

 

Канада у січні дозволила Україні експортувати бджіл з України, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Канада у січні дозволила експорт бджіл та бджолопакетів з України.

Держпродспоживслужба та Канадське агентство інспекції харчових продуктів (CFIA) погодили форму ветеринарного сертифікату для експорту з України до Канади бджолопакетів. Це стало результатом кропіткої співпраці компетентних органів двох країн за підтримки Міністерства закордонних справ та Посольства Канади в Україні. Зазначений сертифікат дає змогу українським виробникам експортувати до Канади не лише бджолиних маток, а й живих бджіл. Методичні рекомендації для експорту бджолиних маток та бджолопакетів з України до Канади та відповідний сертифікат розміщено на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби у розділі «Міжнародне співробітництво».

Крім того, місяць тому ринок Канади було відкрито для українських виробників м’яса птиці та продуктів з нього. Тоді ж було дозволено експорт з України рибних продуктів до Туреччини.

Нагадаємо, що у травні 2022 року на строк 12 місяців Канада скасування всі мита на українську продукцію, підтримавши ініціативу країн ЄС та Великої Британії залучити українську економіку до власних промислових і торгових ланцюгів.