Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук поінформував про підсумки пленарного засідання

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
12 січня 2023, 16:36

 

Сьогодні, 12 січня, Парламент України продовжив пленарне засідання, на якому ухвалив ряд рішень, зокрема:

0171 – ратифікували Угоду між Україною та ЄС про участь України у програмі «EU4Health». Відкрили Україні доступ до фінансування ЄС у галузі охорони здоров’я, дозволили залучати додаткові кошти на профілактику серцево-судинних, онкологічних та інших неінфекційних захворювань.

В ЦІЛОМУ:

8098 – забезпечили правову визначеність стосовно порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у всіх без виключення утворених відповідно до законів України військових формуваннях.

7322 – визнали учасниками бойових дій осіб, які не вступили до лав ЗСУ, МВС, Національної поліції, Нацгвардії, СБУ, Держприкордонслужби, однак брали безпосередню участь в обороні України у зв’язку з агресією росії. Закон на законодавчому рівні захищає українських добровольців.

8079 – заборонили перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування.

ЗА ОСНОВУ:

6013 – передбачили можливість втрати чинності Господарського кодексу України, запровадження перехідного періоду на сім років для «підприємств» та їх перетворення у господарські товариства з дотриманням принципу співмірного та передбачуваного втручання у права засновників таких юридичних осіб. Цей законопроект старт великої реформи.

6576 – запропонували врегулювати цивільно-правові відносини між виконавцем та споживачем при оформленні договору цифрового контенту та (або) цифрової послуги, зокрема терміни, критерії відповідності цифрового контенту, відповідальність виконавця.

8084 – запропонували встановити єдину організаційно-правову форму для громадських об’єднань, усунути норму щодо заборони членства в громадських організаціях юридичних осіб.

7029 – запропонували спростити процедуру створення ОСББ, передбачили положення, яким установчі та загальні збори співвласників багатоквартирного будинку можуть проводитися у форматі відеоконференції. Це дасть можливість ухвалювати фінансові рішення в умовах війни.