Дмитро Кисилевський: У відновленні нашої економіки головний акцент треба робити на переробній промисловості

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
12 січня 2023, 10:04

В умовах війни українська влада зробила багато реальних кроків для підтримання економіки. Зараз же необхідно думати не лише про те, як зберегти ту структуру економіки, що була до вторгнення, а й про перехід до виробництва товарів із більшою доданою вартістю.

Таку думку висловив народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

«Уряд минулого року зробив певні кроки щодо пом’якшення негативних факторів на економіку. Зокрема, було започатковано програму кредитування на відновлення  підприємств до 60 млн грн, підтримано релокацію підприємств, через Укрзалізницю та Укрпошту вони мали можливість компенсувати свої втрати на переїзд. Уряд домігся скасування мит у ЄС, США, Канаді тощо принаймні на один рік, і ми сподіваємося, що це буде продовжено. Програма грантів на розвиток переробної промисловості - 8 млн грн може отримати малий і середній бізнес та низка інших програм», - зазначив політик.

За його словами, тепер нам треба працювати над створенням нової структури, щоб відійти від сировинної моделі економіки й перейти до виробництва товарів з більшою доданою вартістю.

«Пріоритет у відновленні економіки - це рух до переробної промисловості, орієнтованої на експорт. Зараз держава має сфокусувати всі свої зусилля на тому, щоби стимулювати відновлення виробничих підприємств, адже це створює робочі місця для українців, генерує додаткові податки до українського бюджету, що своєю чергою дасть можливість фінансувати армію», - сказав парламентарій.

Він додав, що тільки від початку війни в Україні зареєстрували понад 114 тис. ФОПів.

«Це свідчить про дві важливі речі - про підприємницький дух українців: люди здатні виробляти й заробляти. По-друге - в Україні є ніші, що цікаві для бізнесу. Хтось зрозумів, що якусь продукцію неможливо імпортувати, проте можна виробляти, хтось вирішив надавати певні послуги», - зауважив Дмитро Кисилевський.

На його думку, тепер держава має спрямувати енергію підприємців у найбільш корисне для країни та громадян русло.

«Таких точок докладання зусиль є чотири. Перше - переробка сировини. Значну частку зернових культур, різних видів руди, глини і ряду іншої аграрної і мінеральної сировини ми експортуємо в необробленому вигляді. Хоча могли б переробляти і експортувати вже продукцію з доданою вартістю. Друге - задоволення попиту комерційних секторів економіки. Наприклад, аграрний сектор споживає 70% імпортних товарів. Чому б не розпочати їх виробництво в Україні? Третє - задоволення попиту держави товарами внутрішнього виробництва. Четверте - заміщення імпорту рф та білорусі. Вони нам постачали товарів на близько 11 млрд доларів, і ще на 25 мільярдів доларів до країн ЄС», - резюмував народний депутат.