Фракція «Слуга Народу» закликає уряд активніше комунікувати з громадськістю щодо збереження прозорості й відкритості у державних закупівлях

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
04 січня 2023, 15:16


Кабінет Міністрів України має активніше комунікувати з громадськістю щодо теми проведення аукціонів у нашій державі та продовжити дискусію з цього питання задля збереження прозорості й відкритості торгів. 


Таку думку під час брифінгу «Зміни у правилах проведення торгів на Prozorro» висловив народний депутат, перший заступник голови фракції «Слуга Народу» Андрій Мотовиловець. 


«Після виходу Постанови уряду №1495 щодо аукціонів на час воєнного стану фракція «Слуга Народу» звернулася до прем’єр-міністра, щоби була правильно вибудувана комунікація з приводу цих змін. Тепер аукціон не буде проводитися 3 раунди, а тільки 1 раунд, як закрита пропозиція. Ми вважаємо, що такий підхід справді може допомогти тим учасникам, які приходять на невеликі аукціони. Однак ми запрошуємо Кабмін до дискусії: можливо, необхідно повернути повну аукціонну систему для великих торгів. Наприклад, якщо йдеться про суми від 10, 50 чи 100 мільйонів гривень», - сказав політик. 


Він наголосив, що громадськість хоче бачити відкритість, підзвітність на всіх аукціонах. 


«Напевно, багато замовників хочуть, щоб усе відбувалося без аукціонів, але вимоги суспільства ми як політики не маємо права не враховувати. Також ми хочемо звернутися до всіх учасників аукціонів, розуміючи, що це платники податків: на аукціонах зараз змінилася логіка, тож, коли подаватимете пропозиції, для перемоги відразу необхідно виставити найнижчу ціну. Таким чином і аукціони проводитимуться швидше. Державне замовлення необхідно виконувати, потрібно сплачувати податки в країні», - зазначив парламентарій. 


За його словами народні депутати повністю розуміють, яка проблема зараз вирішується, однак запит на прозорість і відкритість залишається в суспільстві. 


«Ми всі думаємо й про наступні кроки – про перемогу й про відбудову. Ми хочемо показати всім міжнародним партнерам, що навіть під час війни система може ефективно працювати. Ми не проти змін, ми просимо правильно комунікувати із суспільством та учасниками аукціонів, розуміючи, що це платники податків. Саме вони зараз фінансують армію, за що їм велика подяка», - підсумував Андрій Мотовиловець.