Закон про національні меншини (спільноти) України конкретизує права нацспільнот у нашій державі й забезпечує гарантії їхньому етнічному та культурному розвитку, – Тарас Тарасенко

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
13 грудня 2022, 19:52

Верховна Рада України, у вівторок, конституційною більшістю ухвалила в цілому законопроєкт №8224 про національні меншини (спільноти) України.  Документ, що є одним з обов’язкових пунктів, які відкривають шлях Україні до Євросоюзу, підтримали 324 парламентарії.

Про це розповів народний депутат, член Комітету Верховної Ради України із питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, нацменшин і міжнаціональних відносин Тарас Тарасенко.

«Над цим законопроєктом Комітет працював понад два роки. Документ конкретизує права національних спільнот в Україні, забезпечує гарантії їхньому етнічному та культурному розвитку. Відповідно, ніхто не буде забутий і не буде жодної дискримінації, щоб кожний громадянин України, незалежно від етнічного походження, мав можливість знати як українську мову, так і рідну мову, навчатися цією мовою, знати свою культуру», –  зазначив політик.

За його словами, саме в цьому зараз полягає сила нашої держави, адже всі етнічні спільноти повністю підтримують Україну й боронять її від агресора.

«Приємно, що більш як сто національних спільнот в Україні зараз об’єднані однією метою – захисту та перемоги нашої держави», –  наголосив народний депутат.

Зауважимо, що ухвалений законопроєкт на законодавчому рівні вперше закріплює повноваження центрального органу виконавчої влади, що здійснює державну політику у сфері захисту прав та свобод людей, які належать до національних меншин (спільнот).

Також документ пропонує створення консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади різних рівнів і центрів національностей в обласних центрах або визначених населених пунктах.