Верховна Рада ухвалила Закон про електронні довірчі послуги та електронну ідентифікацію

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 грудня 2022, 18:36

Верховна Рада України більшістю голосів прийняла в цілому Закон законопроект №6173 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації.

Він пришвидшить інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу і максимально наблизить положення національного законодавства до європейських вимог у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.

Документ забезпечує безперервне обслуговування електронних підписів незалежно від припинення діяльності надавача таких підписів та надає можливості віддаленої ідентифікації особи онлайн без особистої присутності під час отримання кваліфікованого електронного підпису.

Закон передбачає перегляд положень щодо надання та використання електронних довірчих послуг і послуг електронної ідентифікації. Зокрема, це стосується кваліфікованих електронних підписів і печаток. Відтак, близько 90 законів України буде приведено у відповідність до європейських норм.

Новела законопроекту – визнання в Україні:

- статус європейських кваліфікованих надавачів;

- статус засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що використовуються європейськими кваліфікованими надавачами при наданні електронних довірчих послуг;

- перелік довірчих списків держав–членів ЄС, інформацію про які публікує Європейська Комісія.

Це дозволить українцям використовувати кваліфіковані підписи, отримані в ЄС, щоб мати послуги в Україні. Також це спростить електронну взаємодію з європейськими партнерами при веденні бізнесу.

Ми розуміємо, що взаємне визнання між Україною та ЄС електронних підписів це довготривалий процес, але він дозволить укласти угоду з ЄС і вирішити нагальні потреби у сфері е-послуг.

Україна ще на крок ближче до ЄС!Рухаємось до його цифрового ринку!